Miért fontos?
A digitális átalakulás az állatorvosi praxisokban rendkívüli sebességgel fog végbemenni a következő években. Az olyan területek, mint a vénykezelés, a rendelők számítástechnikai rendszereinek fejlesztése, az online marketing, az e-kereskedelem és a telemedicina egyre fontosabb szerepet kapnak mind ügyfeleink, mind pedig a állatorvosok számára.
A munkaerőhiány kezelése a praxisi működés és a munkafolyamatok hatékonyságának, eredményességének javításával, valamint a távmunka bevezetésével.
A munkahelyi elégedettség növelése és a személyzet kiégésének csökkentése.
Annak biztosítása, hogy relevánsak maradjunk, és újra megszólítsuk legnagyobb állattartó ügyfélkörünket – a millenniumi generációt, akiknek rendelkezésre állnak a források az állattartásra. A Z generáció a harmadik legnagyobb csoportunk, míg a baby boomerek a második legnagyobb állattartói csoportunk, akiknek sajnos csökken a száma.
A millenniumi és Z generáció elvárásai jelentősen eltérnek a baby boomerek elvárásaitól.
Miért fontos a digitális átalakulás? – További okok
A praxisok jövedelmezőségének növelése, ami jobb béreket és munkakörülményeket jelent a személyzet számára, valamint növekedést a tulajdonosoknak.
Hogyan valósítható meg a digitális átalakulás?
Fogadjuk el a technológiai fejlődést.
Bár eddig egy konzervatív iparág voltunk, a COVID-19 arra kényszerített minket, hogy gyorsabban alkalmazzuk az új technológiákat. Ez az új hozzáállás lehetővé tette az iparág számára, hogy minden eddiginél gyorsabban változzon.
Számos technológiát más iparágakból vettünk át, amelyek már évek óta léteznek; ilyenek a felhőalapú rendszerek, alkalmazások, az ügyfelek online hozzáférése az állatok adataihoz, online foglalások, weboldali chatbotok, távkonzultációk, online állatorvosi boltok, távmunka és még sok más.
Szabályozási változások
A magyarországi szabályozó szervek proaktívan felismerték az új technológiák állatorvosi praxisokba történő integrálásának fontosságát, és olyan iránymutatásokat, szabványokat vezettek be, amelyek ösztönzik a digitális eszközök használatát.
Ezáltal a praxisok számára könnyebbé válik ezeknek a változásoknak a bevezetése.
Versenyhelyzet
Tanulmányok szerint az elmúlt öt évben folyamatosan csökkent a kedvtelésből tartott állatok száma Magyarországon, ami, a praxisok számának növekedésével együtt, versenyfokozódást eredményezett, különösen a nagyobb városokban.
A digitális technológiákat alkalmazó praxisok jelentős versenyelőnyre tesznek szert a lassabban alkalmazókkal szemben, és emelik profiljukat az állatellátási ágazatban.
Az állattartók változó elvárásai
Az állattartók, különösen a millenniumi és Z generáció tagjai, magasabb elvárásokat támasztanak az állatgondozással szemben. Kényelmes, gyorsan és könnyen elérhető, személyre szabott szolgáltatásokat keresnek.
A legnagyobb szükségletünk…
Növekedési szemléletmód, amely elfogadja a változásokat és az új technológiákat.
Olyan praxisi kultúra és környezet, amely a betegre és az ügyfélre összpontosít.
El kell kerülnünk a „Mindig is így csináltuk / Ezt már kipróbáltuk” hozzáállást.
A digitális átalakulás előnyei
Jobb betegellátás, proaktív állatgondozás, hatékonyság és költségcsökkentés, adatvezérelt döntéshozatal, jobb kommunikáció, könnyebb munkafolyamatok, csökkentett stressz és kiégés, nagyobb csapattag-megtartás és jobb praxisi jövedelmezőség.
Mi történik, ha nem valósítjuk meg a digitális átalakulást?
Le fogunk maradni, relevanciánk csökken az ügyfelek szemében, rosszabb ügyfélélmény, sikertelen páciensek, rosszabb praxisi jövedelmezőség, fokozódó csapattag-kiégés és a mentális egészség romlása.